Register  Login  Active Topics  Maps  

Porozmawiajmy po polsku :)

  Tags: Polish
 Language Learning Forum : Multilingual Lounge Post Reply
178 messages over 23 pages: 1 2 3 4 57 ... 6 ... 22 23 Next >>
Lifted
Bilingual Diglot
Newbie
United States
Joined 5299 days ago

14 posts - 14 votes
Speaks: English*, Spanish*
Studies: German, Polish, Latin, Russian

 
 Message 41 of 178
27 October 2009 at 1:24am | IP Logged 
anytram wrote:
Lubie historie, ale nigdy nie daje rade zapamietac dat itp.

Jestem w Francji od teraz 3 lat, a wczesniej sie w szkole uczylam (ale nie wiele NAuczylam...). Francuski jest trudny po ma duzo form specjalnych, reguly sa, ale duzo slow ktore sie ich nie trzymaja... dlatego to tez mysle ze jest trudny.


Bardzo chcę uczyć francuskiego, ale niestety nie mam dość czasu. Myślę, że moja wiedza hiszpańskiego będzie mi pomagała. Najpierw jednak chciałbym się uczyć albo czeskiego albo norweskiego.
1 person has voted this message useful



anytram
Bilingual Tetraglot
Groupie
France
Joined 5428 days ago

85 posts - 89 votes 
Speaks: German*, Polish*, French, English
Studies: Japanese

 
 Message 42 of 178
27 October 2009 at 7:56am | IP Logged 
Czeski tez mnie checi, bylam tam wiele razy w wakacjach, a tylko pare slow zapamietalam!
A Ciebie to dlaczgo interesuje?
1 person has voted this message useful



Aquedita
Triglot
Senior Member
Poland
myspace.com/aqueda_v
Joined 5773 days ago

154 posts - 164 votes 
Speaks: Polish*, English, Japanese
Studies: Mandarin

 
 Message 43 of 178
29 October 2009 at 8:29pm | IP Logged 
Cześć! :)
Widzę, że pod moją nieobecność sporo się działo w tym wątku.

Lifted wrote:
Ah, czytam książkę dotyczącą archeolgii wczesnośredniowieczny Polski. Zaprawdę to bardzo interesujący temat, no, rzeczywiście historia śródkowoeuropejki i wschodnioeuropejski też jest facsynująca.


Średniowiecze jakoś nigdy mnie specjalnie nie pociągało, jeśli mam być szczera. Wolę klasyczną starożytność. W ogóle uważam, że historia Polski jest dość monotonna. Podobnie jak, z pewnymi wyjątkami, literatura.
1 person has voted this message useful



Lifted
Bilingual Diglot
Newbie
United States
Joined 5299 days ago

14 posts - 14 votes
Speaks: English*, Spanish*
Studies: German, Polish, Latin, Russian

 
 Message 44 of 178
30 October 2009 at 12:25am | IP Logged 
Lifted wrote:
Ah, czytam książkę dotyczącą archeolgii wczesnośredniowieczny Polski. Zaprawdę to bardzo interesujący temat, no, rzeczywiście historia śródkowoeuropejki i wschodnioeuropejski też jest facsynująca.


Średniowiecze jakoś nigdy mnie specjalnie nie pociągało, jeśli mam być szczera. Wolę klasyczną starożytność. W ogóle uważam, że historia Polski jest dość monotonna. Podobnie jak, z pewnymi wyjątkami, literatura. [/QUOTE]

Moim zdaniem, to bardzo czekawy wątek, i mam nadzieję, że więcej ludzi bedą korzystali z nim. Ja zdecydowanie potrzebuję takiego wątki.

O historii: Nie szkoda, że Ciebie nie pociąga historia średnowieczna; każdy ma swóje upodobanie. Klasyczna starożytność jest mi bardzo interesująca. Czy interesujesz łaciną? Greka antyczna?

Quote:
W ogóle uważam, że historia Polski jest dość monotonna.


Moim zdaniem nie! Ale może się zgodzimy, że język polski jest piękny? ;-] W rzeczywistości interesuję się w przeważającej części słowiańskimi językami.

1 person has voted this message useful



Aquedita
Triglot
Senior Member
Poland
myspace.com/aqueda_v
Joined 5773 days ago

154 posts - 164 votes 
Speaks: Polish*, English, Japanese
Studies: Mandarin

 
 Message 45 of 178
30 October 2009 at 2:41pm | IP Logged 
Lifted wrote:
O historii: Nie szkoda, że Ciebie nie pociąga historia średnowieczna; każdy ma swóje upodobanie. Klasyczna starożytność jest mi bardzo interesująca. Czy interesujesz łaciną? Greka antyczna?


Tak, starożytna Grecja to zdecydowanie mój świat ;) Podobnie jak Japonia okresu heian - fascynujące.

Lifted wrote:
Moim zdaniem nie! Ale może się zgodzimy, że język polski jest piękny? ;-] W rzeczywistości interesuję się w przeważającej części słowiańskimi językami.


Wiesz, wydaje mi się, że jest wiele bardziej melodyjnych języków niż polski, ale przyznaję, że jest to język ciekawy. Bo nie jest łatwy :)
1 person has voted this message useful



anytram
Bilingual Tetraglot
Groupie
France
Joined 5428 days ago

85 posts - 89 votes 
Speaks: German*, Polish*, French, English
Studies: Japanese

 
 Message 46 of 178
31 October 2009 at 9:39am | IP Logged 
Uwazam ze tak jak z jezykiem wloskim, polski jest bardzo "emocjonalny". W porownianiu z niemieckim przede wszystkim, ktory z reguly jest dosc "pusty", niemelodyjny dla suchu.
1 person has voted this message useful



Aquedita
Triglot
Senior Member
Poland
myspace.com/aqueda_v
Joined 5773 days ago

154 posts - 164 votes 
Speaks: Polish*, English, Japanese
Studies: Mandarin

 
 Message 47 of 178
31 October 2009 at 9:25pm | IP Logged 
anytram wrote:
Lubie historie, ale nigdy nie daje rade zapamietac dat itp.


Oj tak, mam ten sam problem. Cierpiałam kiedy zdawałam maturę właśnie z tego przedmiotu :P

Lifted wrote:
Bardzo chcę uczyć francuskiego (...) Najpierw jednak chciałbym się uczyć albo czeskiego albo norweskiego.


Francuski ani włoski jakoś nigdy mnie nie pociągały. Od zawsze wolałam hiszpański, jest seksowny i milusi za razem :)
Jeśli chodzi o naukę języka od zera to najbardziej pociągają mnie hindi i arabski. Koreański przydałby mi się ze względów praktycznych.

anytram wrote:
Uwazam ze tak jak z jezykiem wloskim, polski jest bardzo "emocjonalny". W porownianiu z niemieckim przede wszystkim, ktory z reguly jest dosc "pusty", niemelodyjny dla suchu.


To chyba prawda. Faktem jest, że Polacy z reguły nienawidzą brzmienia języka niemieckiego.
Co zaskakujące, ostatnimi czasy zainteresowanie rosyjskim przeżywa renesans.
1 person has voted this message useful



Mistral
Diglot
Senior Member
Poland
Joined 5688 days ago

160 posts - 179 votes 
1 sounds
Speaks: Polish*, English
Studies: Mandarin, German

 
 Message 48 of 178
06 November 2009 at 12:17am | IP Logged 
No ba, ja powoli się przymierzam do nauki rosyjskiego. Natomiast niemiecki to totalnie nie moje klimaty, chociaż uczę się i tak, z obowiązku.


1 person has voted this message useful



This discussion contains 178 messages over 23 pages: << Prev 1 2 3 4 57 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  Next >>


Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum


This page was generated in 0.4844 seconds.


DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.