Register  Login  Active Topics  Maps  

Porozmawiajmy po polsku :)

  Tags: Polish
 Language Learning Forum : Multilingual Lounge Post Reply
178 messages over 23 pages: 1 2 3 4 5 6 7 ... 7 ... 22 23 Next >>
Lifted
Bilingual Diglot
Newbie
United States
Joined 5321 days ago

14 posts - 14 votes
Speaks: English*, Spanish*
Studies: German, Polish, Latin, Russian

 
 Message 49 of 178
08 November 2009 at 5:59am | IP Logged 
Ja zacząłem się uczyć niemieckiego bo musiałem prowadzić badania których artykuły i książki byli tylko po niemiecku. Wprawdzie nie mi się podobał języka, ale ostatecznie mi się przypodobał.

Aquedita,
Oooh! Hiszpański Ci jest "seksowny?" Zawsze się zastanawiałem nad "sexiness-em" języków. Co twoim zdaniem jest "seksowny" w hiszpańskim? W innych językach?

A jak się manifestuje "renesans" rosyjskiego w Polsce? W szkolach?



Anytram

Interesuję się czeskim bo to bardzo podobny do polskiego. Faktycznie się interesuję ogólnie słowańskimi językami.
1 person has voted this message useful



Aquedita
Triglot
Senior Member
Poland
myspace.com/aqueda_v
Joined 5795 days ago

154 posts - 164 votes 
Speaks: Polish*, English, Japanese
Studies: Mandarin

 
 Message 50 of 178
08 November 2009 at 12:48pm | IP Logged 
Lifted wrote:

Aquedita,
Oooh! Hiszpański Ci jest "seksowny?" Zawsze się zastanawiałem nad "sexiness-em" języków. Co twoim zdaniem jest "seksowny" w hiszpańskim? W innych językach?


No sama nie wiem dokładnie dlaczego, ale żaden inny język mnie tak nie pociąga i fascynuje jak hiszpański. Chyba chodzi o brzmienie i melodię. Japoński brzmi miękko i delikatnie, ale hiszpański ma w sobie to coś ;)
Mam nadzieję, że nie jestem osamotniona w moim poglądzie? :P

Quote:
A jak się manifestuje "renesans" rosyjskiego w Polsce? W szkolach?


Cóż, ponieważ potrzeba coraz więcej ludzi ze znajomością rosyjskiego - filologia rosyjska stała się zaskakująco popularnym kierunkiem studiów. Nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja w szkołach, ale najprawdopodobniej też lepiej niż jeszcze parę lat temu.
1 person has voted this message useful



Lifted
Bilingual Diglot
Newbie
United States
Joined 5321 days ago

14 posts - 14 votes
Speaks: English*, Spanish*
Studies: German, Polish, Latin, Russian

 
 Message 51 of 178
15 November 2009 at 6:19am | IP Logged 
Aquedita wrote:
Lifted wrote:

Aquedita,
Oooh! Hiszpański Ci jest "seksowny?" Zawsze się zastanawiałem nad "sexiness-em" języków. Co twoim zdaniem jest "seksowny" w hiszpańskim? W innych językach?


No sama nie wiem dokładnie dlaczego, ale żaden inny język mnie tak nie pociąga i fascynuje jak hiszpański. Chyba chodzi o brzmienie i melodię. Japoński brzmi miękko i delikatnie, ale hiszpański ma w sobie to coś ;)
Mam nadzieję, że nie jestem osamotniona w moim poglądzie? :P

Quote:
A jak się manifestuje "renesans" rosyjskiego w Polsce? W szkolach?


Cóż, ponieważ potrzeba coraz więcej ludzi ze znajomością rosyjskiego - filologia rosyjska stała się zaskakująco popularnym kierunkiem studiów. Nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja w szkołach, ale najprawdopodobniej też lepiej niż jeszcze parę lat temu.


To bardzo interesujące, Aquedita. Sporo Polaków musieli się uczyć rosyjkiego jak pierwszy język po WW2, prawda? (nie wiem, czy moja gramatyka jest słuszna)

A nie jesteś osamotnina...ja bardzo lubię hiszpański. Mówię z portorykańskim akcentem.



1 person has voted this message useful



Aquedita
Triglot
Senior Member
Poland
myspace.com/aqueda_v
Joined 5795 days ago

154 posts - 164 votes 
Speaks: Polish*, English, Japanese
Studies: Mandarin

 
 Message 52 of 178
15 November 2009 at 3:14pm | IP Logged 
Lifted wrote:
To bardzo interesujące, Aquedita. Sporo Polaków musiało się uczyć rosyjskiego jako pierwszy język obcy po drugiej wojnie światowej, prawda? (nie wiem, czy moja gramatyka jest poprawna)

A nie jesteś osamotniona...ja bardzo lubię hiszpański. Mówię z portorykańskim akcentem.


Wybacz, pozwoliłam sobie nieco poprawić twoją wypowiedź ;)

Tak, to prawda. Kiedyś wszyscy musieli uczyć się rosyjskiego, nie było wyboru. Dlatego kiedy już nie było to obowiązkowe - ludzie chcieli jak najszybciej kompletnie zapomnieć o tym języku, który kojarzył im się bardzo negatywnie.
Dziś młodzi ludzie widzą szansę na biznes w Rosji, więc chętnie wracają do nauki rosyjskiego.

Jeśli napiszesz coś na Lang8 po polsku, chętnie przeczytam :)
1 person has voted this message useful



Lifted
Bilingual Diglot
Newbie
United States
Joined 5321 days ago

14 posts - 14 votes
Speaks: English*, Spanish*
Studies: German, Polish, Latin, Russian

 
 Message 53 of 178
16 November 2009 at 3:58am | IP Logged 
Aquedita wrote:
Lifted wrote:
To bardzo interesujące, Aquedita. Sporo Polaków musiało się uczyć rosyjskiego jako pierwszy język obcy po drugiej wojnie światowej, prawda? (nie wiem, czy moja gramatyka jest poprawna)

A nie jesteś osamotniona...ja bardzo lubię hiszpański. Mówię z portorykańskim akcentem.


Wybacz, pozwoliłam sobie nieco poprawić twoją wypowiedź ;)

Tak, to prawda. Kiedyś wszyscy musieli uczyć się rosyjskiego, nie było wyboru. Dlatego kiedy już nie było to obowiązkowe - ludzie chcieli jak najszybciej kompletnie zapomnieć o tym języku, który kojarzył im się bardzo negatywnie.
Dziś młodzi ludzie widzą szansę na biznes w Rosji, więc chętnie wracają do nauki rosyjskiego.

Jeśli napiszesz coś na Lang8 po polsku, chętnie przeczytam :)


To bardzo dobre pojęcie, Aquedita. Nie wiedziałem o Lang8. Ta strona naprawdę wydaje się pomocna. Dziękuję bardzo za poprawki.

Na temat nauki rosyjskiego w Polsce, cieszę się, że ten aspekt negatywny rosyjskiego zamiena się w coś pozytywny.
1 person has voted this message useful



Theodisce
Octoglot
Senior Member
Poland
Joined 5667 days ago

127 posts - 167 votes 
Speaks: Polish*, Latin, Ancient Greek, Russian, Czech, French, English, German
Studies: Italian, Spanish, Slovak, Ukrainian, Serbo-Croatian, Greek, Portuguese

 
 Message 54 of 178
28 November 2009 at 2:54pm | IP Logged 
Ja byłem zaskoczony, kiedy zobaczyłem, że rosyjski to potężne narzędzie do poznawania języków orientalnych.

Co do popularności rosyjskiego, to rzeczywiście sporo osób decyduje się na studiowanie filologii rosyjskiej lub pokrewnych kierunków. W samym Krakowie jest kilka wariantów różnych "Russian studies". Rosjoznawstwo jest jednym z tych kierunków, które chciałbym studiować, gdybym miał więcej niż jedno życie ; ).
1 person has voted this message useful



Koen
Triglot
Newbie
Netherlands
Joined 5251 days ago

5 posts - 5 votes
Speaks: Dutch*, English, German
Studies: Polish

 
 Message 55 of 178
03 December 2009 at 9:39pm | IP Logged 
Hello!

I am learning Polish since one month, I'm still at a very basic level, but improving
quickly :) I hope to be able to practice my writing and talking a bit here, because only
studying by myself isn't the best. I started studying Polish because of my girlfriend,
who lives in Warsaw.

Cześć!
1 person has voted this message useful



nicopol
Newbie
Poland
Joined 5229 days ago

2 posts - 3 votes
Speaks: Polish*
Studies: English

 
 Message 56 of 178
25 December 2009 at 9:30pm | IP Logged 
Co do historii Polski, mi też jakoś nie specjalnie się podoba, i zdawałem maturę z historii, ale mamy taką historię, a nie inną.

Próbowałem się uczyć rosyjskiego, i udało mi się nauczyć Cyrlicy, ale daleko nie pociągnąłem. Teraz próbuję się uczyć czeskiego.

Niemiecki nie jest taki zły. Ja np. lubię słuchać Rammsteina, i wtedy mi ten język wydaje się piękny.


1 person has voted this message useful



This discussion contains 178 messages over 23 pages: << Prev 1 2 3 4 5 68 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  Next >>


Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum


This page was generated in 0.4531 seconds.


DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.