Register  Login  Active Topics  Maps  

Porozmawiajmy po polsku :)

  Tags: Polish
 Language Learning Forum : Multilingual Lounge Post Reply
178 messages over 23 pages: 1 24 5 6 7 ... 3 ... 22 23 Next >>
Kubelek
Tetraglot
Senior Member
Switzerland
chomikuj.pl/Kuba_wal
Joined 6639 days ago

415 posts - 528 votes 
Speaks: Polish*, EnglishC2, French, Spanish
Studies: German

 
 Message 17 of 178
13 May 2009 at 11:22pm | IP Logged 
Dzięki, już poprawiłem. Wstyd.
1 person has voted this message useful



Meadowmeal
Pentaglot
Groupie
Netherlands
Joined 5498 days ago

43 posts - 57 votes 
Speaks: Dutch*, French, English, German, Polish
Studies: Romanian

 
 Message 18 of 178
13 May 2009 at 11:35pm | IP Logged 
Kubelek,
Niestety nie mam jeszcze doświadczenia w nauce języków sam (jak się mówi "self study" po polsku? Naprawdę muszę kupić wielki słownik. Teraz mam tylko mało "Larousse dictionnaire de poche"). To jest pierwszy raz i ja sam szukam pomocy w tego forum.
Usiłuję używać sposobu profesora Arguelles. Nosię zawsze swój odtwarzacz mp3 i słucham lekcję moich obu podręczników bardzo często. Zaczynam codziennie nową lekcję i powtórzę poprzedne lekcji. Nie studiuję gramatika jeszcze systematycznie. Wolę najpierw mieć kontekstu. Potem chcę studiować gramatika za pomocą podręczniku "Beginning Polish" (A. Schenker). Te "drills" są bardzo nudne ale chyba potrzebne. Mam nadzieję że po kończeniu tych dwu książek (Assimil i Mówimy po polsku) będzie łatwiej.

Przepraszam, ale teraz chce mi się spać :)
1 person has voted this message useful



stelingo
Hexaglot
Senior Member
United Kingdom
Joined 5619 days ago

722 posts - 1076 votes 
Speaks: English*, Spanish, Portuguese, French, German, Italian
Studies: Russian, Czech, Polish, Greek, Mandarin

 
 Message 19 of 178
14 May 2009 at 12:23am | IP Logged 
Ja już uczę się języka polskiego od czterech-pięciu lat. Zrobiłem krótki kurs polskiego w Krakowie 3 lata temu, a będę robił kurs w Sopocie w lecie. Niestety ciągle źle mówię po polsku ale bardzo mi się podoba ten język. Chociaż mówię po rosijsku i po czesku (obadwa lepiej niż po polsku) nie jest mi łatwo rozmawiać po polsku. Mam nadzieję, że będę mówił lepiej po kursu.
1 person has voted this message useful



Julie
Heptaglot
Senior Member
PolandRegistered users can see my Skype Name
Joined 6690 days ago

1251 posts - 1733 votes 
5 sounds
Speaks: Polish*, EnglishB2, GermanC2, SpanishB2, Dutch, Swedish, French

 
 Message 20 of 178
14 May 2009 at 2:21am | IP Logged 
Meadowmeal, chapeau bas! Aż trudno mi uwierzyć, że uczysz się polskiego tak krótko (i to mimo że znam dużo obcokrajowców uczących się polskiego, i to z dobrymi wynikami). Tak trzymać!

Tłumaczysz pisemnie czy ustnie? Sama myślę o pracy tłumacza, uczę się teraz francuskiego, a w planach mam niderlandzki (ale to już tylko dla własnej przyjemności).

Niżej zaznaczyłam moje poprawki - starałam się być dokładna (chwilami pewnie wręcz "czepialska"), ale to dlatego, że sama lubię, jak szczegółowo się mnie poprawia.

Meadowmeal wrote:
Kubelek,
Niestety nie mam jeszcze doświadczenia w samodzielnej nauce języków. Naprawdę muszę kupić wielki słownik. Teraz mam tylko mały "Larousse dictionnaire de poche"). To jest pierwszy raz i ja sam szukam pomocy na tym forum.
Usiłuję używać (lepiej: stosować) sposób profesora Arguellesa. Noszę zawsze odtwarzacz mp3 (niepotrzebne: swój) i słucham lekcji z moich obu podręczników bardzo często. Zaczynam codziennie nową lekcję i powtarzam poprzednie lekcje. Nie uczę się gramatyki jeszcze systematycznie.(*) Wolę najpierw mieć kontekst. Potem chcę nauczyć się gramatyki za pomocą podręcznika "Beginning Polish" (A. Schenker). Te powtórki są bardzo nudne, ale chyba potrzebne. Mam nadzieję, że po skończeniu tych dwóch książek (Assimil i Mówimy po polsku) będzie łatwiej.

Przepraszam, ale teraz chce mi się spać :)


* Zmieniłabym kolejność wyrazów w zdaniu na: "Gramatyki nie uczę się jeszcze systematycznie" albo "Nie uczę się jeszcze systematycznie gramatyki."
1 person has voted this message useful



Meadowmeal
Pentaglot
Groupie
Netherlands
Joined 5498 days ago

43 posts - 57 votes 
Speaks: Dutch*, French, English, German, Polish
Studies: Romanian

 
 Message 21 of 178
14 May 2009 at 10:16am | IP Logged 
Dzięki na komplement :)
Tłumaczę tylko pisemnie. Biuro tłumaczeń w którym pracuję, robi dużo pracy dla Unii Europejskiej. Chcę nauczyć się polskiego, bo jest ważny język w UE.

Edited by Meadowmeal on 14 May 2009 at 10:17am

1 person has voted this message useful



Aquedita
Triglot
Senior Member
Poland
myspace.com/aqueda_v
Joined 5801 days ago

154 posts - 164 votes 
Speaks: Polish*, English, Japanese
Studies: Mandarin

 
 Message 22 of 178
14 May 2009 at 2:59pm | IP Logged 
Stelingo, jestem pod wrażeniem :)
Kraków to przepiękne miasto, prawda? Nigdy nie byłam w Sopocie, ale na pewno łatwo stamtąd się wyrwać na jakieś fajne wycieczki, żeby poćwiczyć to czego się nauczysz na kursie w praktyce. Dlaczego akurat Sopot? Lubisz morze?
Życzę powodzenia Tobie i wszystkim uczącym się języka polskiego ;)

I zapraszam do Poznania :D
1 person has voted this message useful



anytram
Bilingual Tetraglot
Groupie
France
Joined 5456 days ago

85 posts - 89 votes 
Speaks: German*, Polish*, French, English
Studies: Japanese

 
 Message 23 of 178
02 June 2009 at 11:31am | IP Logged 
Musze sie przyznac ze NIE czyalam calego Thread'u (jak to sie mowi po polsku?), ale chetnie sie dolacze do diskusji, bo moj polski to troche zasypia, a szkoda by bylo.

Mam przedstawienie po angielsku, tam gdzie byc powinno, ale moze utaj jeszcze raz powinnam sie przedstawic:
Mam na imie Martyna, urodzona w Gdansku, z rodzina wyjechalam do Niemiec jak mialam dwa lata, tam ukonczylam szkole i wtedy wyjechalam do Francji. Mial to byc rok wolontariusza a w koncu zostalam na studia japonskiego.

Jak macie pytania to chetnie odpowiem (no chyba ze to takie pytania...).
1 person has voted this message useful



Aquedita
Triglot
Senior Member
Poland
myspace.com/aqueda_v
Joined 5801 days ago

154 posts - 164 votes 
Speaks: Polish*, English, Japanese
Studies: Mandarin

 
 Message 24 of 178
02 June 2009 at 3:08pm | IP Logged 
Cześć Martynko! (mam nadzieję, że mogę się tak do ciebie zwracać, to takie śliczne zdrobnienie!)

Po polsku nie mówi się "thread", ja najczęściej używam zamiennie "temat"lub"dyskusja". Może ktoś inny ma lepsze propozycje?
Muszę przyznać, że zaimponowałaś mi listą znanych tobie języków :O

Pozdrawiam serdecznie!


1 person has voted this message useful



This discussion contains 178 messages over 23 pages: << Prev 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  Next >>


Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum


This page was generated in 0.3555 seconds.


DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.