Register  Login  Active Topics  Maps  

Porozmawiajmy po polsku :)

  Tags: Polish
 Language Learning Forum : Multilingual Lounge Post Reply
178 messages over 23 pages: 1 2 35 6 7 ... 4 ... 22 23 Next >>
stelingo
Hexaglot
Senior Member
United Kingdom
Joined 5614 days ago

722 posts - 1076 votes 
Speaks: English*, Spanish, Portuguese, French, German, Italian
Studies: Russian, Czech, Polish, Greek, Mandarin

 
 Message 25 of 178
21 June 2009 at 10:51pm | IP Logged 
Wczoraj obejrzałem polski film 'Katyń' od reżysera Wajdy. Temat filmu to zbrodnia katyńska, która odbyła się w 1940 roku. Władzy radzieckie zaarestowały około 22000 oficerów i zamordowały ich. Niemcy odkryli grób masowy w lesie Katynia w Rosji w 1941 roku. W grobie leżało około 3000 trópów polskich oficerów. Związek Radziecki zaprzeczyło, że zamordowało ich a zarzuciło nazistów zbrodni. Tylko w 1990 roku Gorbachow przyznał, że Związek Radziecki było odpowiedzialne za tę zbrodnię.

W filmu śledzimy los oficerów i także historię kobiet, które czekają na powrót swoich mężów, synów i braci. Był bardzo emocjonalnym i silnym filmem i aktorzy świetnie wystąpili. Jednak było trudno oglądać ten film z powodu strasznego tematu. W końcu filmu pokazano egzekucję żolnierzy w szczegółach. Jeden z widzów zemdlał po filmu.

Proszę poprawić moje błędy.

1 person has voted this message useful



stelingo
Hexaglot
Senior Member
United Kingdom
Joined 5614 days ago

722 posts - 1076 votes 
Speaks: English*, Spanish, Portuguese, French, German, Italian
Studies: Russian, Czech, Polish, Greek, Mandarin

 
 Message 26 of 178
21 June 2009 at 11:04pm | IP Logged 
Aquedita wrote:
Stelingo, jestem pod wrażeniem :)
Kraków to przepiękne miasto, prawda? Nigdy nie byłam w Sopocie, ale na pewno łatwo stamtąd się wyrwać na jakieś fajne wycieczki, żeby poćwiczyć to czego się nauczysz na kursie w praktyce. Dlaczego akurat Sopot? Lubisz morze?
Życzę powodzenia Tobie i wszystkim uczącym się języka polskiego ;)

I zapraszam do Poznania :D


Dlaczego Sopot? Po prostu chciałbym poznać inną część Polski i tam w Sopocie jest interecująca szkoła języków obcych. Bedę też miał możliwość poznać Gdansk i będzie przyjemnie chodzić na plaż po zajęć. Jednak boję się, że tam w Sopocie będzie dużo turystów i dlatego wszyscy bedą mówić po angielsku ze mną.

Dziękuję za zaproszenie do Poznania!

Edited by stelingo on 21 June 2009 at 11:05pm

1 person has voted this message useful



anytram
Bilingual Tetraglot
Groupie
France
Joined 5451 days ago

85 posts - 89 votes 
Speaks: German*, Polish*, French, English
Studies: Japanese

 
 Message 27 of 178
22 June 2009 at 9:55am | IP Logged 
Aquedita wrote:
Cześć Martynko! (mam nadzieję, że mogę się tak do ciebie zwracać, to takie śliczne zdrobnienie!)

Nie przeszkadza mi. :)

Quote:

Muszę przyznać, że zaimponowałaś mi listą znanych tobie języków :O

Znam, znam, no ale oczywiscie nie na 100%. Z polskim coraz wiecej walcze.

Nie wie czy ktos z Was sie interesuje samalotami, ale bylam na pokazach w Le Bourget (http://www.salon-du-bourget.fr/) i skonczylam z porazem slonecznym. Ale jest ciekawo, obejrzec samoloty z bliska, a pokaz A380 byl imponujacy!
1 person has voted this message useful



Aquedita
Triglot
Senior Member
Poland
myspace.com/aqueda_v
Joined 5796 days ago

154 posts - 164 votes 
Speaks: Polish*, English, Japanese
Studies: Mandarin

 
 Message 28 of 178
22 June 2009 at 8:39pm | IP Logged 
stelingo wrote:
Dlaczego Sopot? Po prostu chciałbym poznać inną część Polski, a w Sopocie jest interesująca szkoła języków obcych. Będę też miał możliwość poznać Gdańsk i będzie przyjemnie chodzić po plaży po zajęciach. Jednak boję się, że w Sopocie będzie dużo turystów i dlatego wszyscy będą mówić po angielsku ze mną.

Dziękuję za zaproszenie do Poznania!


Fakt, szczególnie latem może być sporo turystów na całym wybrzeżu. Ale na pewno nie będzie ci trudno nawiązać kontakt z miejscowymi i pogadać przy piwku :)
Choć muszę przyznać, że nie mam pojęcia czy akurat w Sopocie plaże są na tyle czyste by można tam było pływać. Pamiętaj o mleczku do opalania z wysokim filtrem ochronnym!
No i wpadaj do Poznania, koniecznie :)

A oto poprawki o które prosiłeś

stelingo wrote:
Wczoraj obejrzałem polski film 'Katyń' w reżyserii Wajdy. Temat filmu to zbrodnia katyńska, która odbyła się w 1940 roku. Władze radzieckie zaaresztowały około 22000 oficerów i zamordowały ich. Niemcy odkryli masowy grób w lesie pod Katyniem w Rosji w 1941 roku. W grobie leżało około 3000 trupów Polskich oficerów. Związek Radziecki zaprzeczył, że zamordował ich i zarzucił odpowiedzialność za zbrodnię na nazistów. Dopiero w 1990 roku Gorbaczow przyznał, że Związek Radziecki był odpowiedzialny za tą zbrodnię.

W filmie śledzimy losy oficerów, a także historię kobiet, które czekają na powrót swoich mężów, synów i braci. Był to bardzo emocjonalny i silny film. Aktorzy świetnie zagrali. Jednak trudno oglądało się ten film ze względu na straszny temat. Na koniec filmu pokazano szczegółowo egzekucję żołnierzy. Jeden z widzów zemdlał w trakcie projekcji filmu.


Świetnie napisane :)
Wyobrażam sobie, że film musiał być przerażający, nienawidzę filmów wojennych :O

1 person has voted this message useful



stelingo
Hexaglot
Senior Member
United Kingdom
Joined 5614 days ago

722 posts - 1076 votes 
Speaks: English*, Spanish, Portuguese, French, German, Italian
Studies: Russian, Czech, Polish, Greek, Mandarin

 
 Message 29 of 178
27 June 2009 at 11:12pm | IP Logged 
Dziękuję za poprawianie moich licznych błędów, Aquedita. Było mi bardzo przydatne.
1 person has voted this message useful



blindside70
Newbie
United States
polymathisthegoal.co
Joined 5543 days ago

24 posts - 31 votes
Speaks: English*
Studies: Spanish, Polish, German, French

 
 Message 30 of 178
16 July 2009 at 12:17am | IP Logged 
Właśnie wróciłem do Ameryki. Myślę że będę tutaj dużo czasu. Mam nadzieję że nie zapominam polski które uczyłem się...
1 person has voted this message useful



Lifted
Bilingual Diglot
Newbie
United States
Joined 5322 days ago

14 posts - 14 votes
Speaks: English*, Spanish*
Studies: German, Polish, Latin, Russian

 
 Message 31 of 178
02 October 2009 at 6:16am | IP Logged 
Meadowmeal wrote:
Kubelek,
Niestety nie mam jeszcze doświadczenia w nauce języków sam (jak się mówi "self study" po polsku? Naprawdę muszę kupić wielki słownik. Teraz mam tylko mało "Larousse dictionnaire de poche"). To jest pierwszy raz i ja sam szukam pomocy w tego forum.
Usiłuję używać sposobu profesora Arguelles. Nosię zawsze swój odtwarzacz mp3 i słucham lekcję moich obu podręczników bardzo często. Zaczynam codziennie nową lekcję i powtórzę poprzedne lekcji. Nie studiuję gramatika jeszcze systematycznie. Wolę najpierw mieć kontekstu. Potem chcę studiować gramatika za pomocą podręczniku "Beginning Polish" (A. Schenker). Te "drills" są bardzo nudne ale chyba potrzebne. Mam nadzieję że po kończeniu tych dwu książek (Assimil i Mówimy po polsku) będzie łatwiej.

Przepraszam, ale teraz chce mi się spać :)


Jak ci idzie nauka polskiego metodą profesora Arguelles? Chciałbym spróbować tę metodę z polskim.

Czy ktokolwiek chce rozmawiać ze mną? Brak mi konwersacji po polsku!
1 person has voted this message useful



anytram
Bilingual Tetraglot
Groupie
France
Joined 5451 days ago

85 posts - 89 votes 
Speaks: German*, Polish*, French, English
Studies: Japanese

 
 Message 32 of 178
02 October 2009 at 9:08am | IP Logged 
A o czym chcialbys porozmawiac?


1 person has voted this message useful



This discussion contains 178 messages over 23 pages: << Prev 1 2 35 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  Next >>


Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum


This page was generated in 0.5000 seconds.


DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.