Register  Login  Active Topics  Maps  

BCS Thread: Kako smo ovih dana?

  Tags: Serbo-Croatian
 Language Learning Forum : Multilingual Lounge Post Reply
48 messages over 6 pages: 1 2 3 46  Next >>
lecorbeau
Diglot
Senior Member
Croatia
Joined 5806 days ago

113 posts - 149 votes 
Speaks: English*, French
Studies: Serbo-Croatian, Turkish

 
 Message 33 of 48
06 June 2012 at 3:51pm | IP Logged 
Dok smo na temi vježbe jezika, da li znate slučajno za kvalitetan podcast svijetskih vijesti kojim mogu vježbati svoj srpski/hrvatski/itd.?

Očajno tražim način na koji mogu nastaviti da slušam i vježbam jezik u dijelu svijeta gdje skoro nitko ne priča hrvatski.

(Ako nije bilo već jasno, dugo više ne živim u Hrvatskoj...)



Edited by lecorbeau on 06 June 2012 at 3:52pm

1 person has voted this message useful



Danac
Diglot
Senior Member
Denmark
Joined 5134 days ago

162 posts - 257 votes 
Speaks: Danish*, English
Studies: German, Serbo-Croatian, French, Russian, Esperanto

 
 Message 34 of 48
06 June 2012 at 11:55pm | IP Logged 
lecorbeau wrote:
Dok smo na temi vježbe jezika, da li znate slučajno za kvalitetan
podcast svijetskih vijesti kojim mogu vježbati svoj srpski/hrvatski/itd.?

Očajno tražim način na koji mogu nastaviti da slušam i vježbam jezik u dijelu svijeta
gdje skoro nitko ne priča hrvatski.

(Ako nije bilo već jasno, dugo više ne živim u Hrvatskoj...)



Lekorbo, možeš probati kod Deutsche Welle, i na vlastitom sajtu i preko Itunes-a. Na
sajtu možeš pročitati vijesti, gledati neke klipove itd., a preko Itunes-a možeš
pronaći neke podcasts, ali možda ne koliko toliko bismo mi htjeli...

Osim toga, probaj HRT - imaju tkz. usluge "na zahtjev", tj. možeš gledati nekoliko
televizijskih programa, a možeš skinuti zadnje prijenose na radiju da uživaš u njima
kad god želiš.

Evo linka: HRT Emisije na Zahtjev
HRT Radio na Zahtjev

Na kraju ima također podcast "Radio Forum", a uglavnom mislim da je dobar program, iako
ima možda previše o politici u Njemačkoj za čovjeka koga to ne zanima toliko.

Možeš i probati ono što ja radim ponekad, da gledaš nekakvu amerikansku seriju ili
barem nešto što možeš razumjeti bez previše prepreka, ali s titlovima na BHS jezicima.
Možda nije najkorisnije na svijetu ikad, ali dobro je za dosadne sate. Titlovi su
dostupni ovdje, ali serije moraš naći sam, ovo
nije mjesto za to, koliko ja znam.

Poželim ti sreću, a nadam se što ti je korisno u nekoj mjeri.
Lijep pozdrav iz Danske!
1 person has voted this message useful



lecorbeau
Diglot
Senior Member
Croatia
Joined 5806 days ago

113 posts - 149 votes 
Speaks: English*, French
Studies: Serbo-Croatian, Turkish

 
 Message 35 of 48
07 June 2012 at 12:29am | IP Logged 
Hvala na korisnim informacijama. Uvjeren sam da će ti post biti od koristi svim budućim korisnicima ovih foruma.

Glavni problem je u tome što sam htio nešto što mogu nositi sa sobom u prolazu po gradu i tako. Sa serijama i sl. nikako se ne može slušati/gledati iPodom osim ako si nekakav stručnjak za tehnologiju...što nisam ja uopće!

Podcasti DW-a su općenito dobri, ali što se vijesti tiče jedino što imaju je onaj iz BiH, što me zanima u generalnom smislu ali bih možda trebao pojasniti da baš tražim nešto "čisto hrvatsko". Nisam neki nacionalist, ali želim nastaviti učiti varijantu jezika na koju sam naviknut.

Imali su jednom podcast s fokusom na Hrvatsku/regiju od 10ak minuta koji se zvao "Aktualno" koji mi se jako svidio ali je nedavno nestao iz nekog razloga. Hvala!

Edited by lecorbeau on 07 June 2012 at 12:39am

1 person has voted this message useful



Spolszczyc
Newbie
Canada
Joined 4050 days ago

8 posts - 9 votes
Speaks: English*
Studies: Turkish, Polish, Serbo-Croatian

 
 Message 36 of 48
25 March 2013 at 3:37am | IP Logged 
Pozdrav svima. Uistinu govorim srpski/bosanski/hvratski, ali moj srpski nije vrlo dobar. Međutim nadam se
da smem vežbati srpski često u ovom forumu. Iako rekao bih da moj srpski je veoma razumljivo, ali pak
takoče (i malo značajnija) još ga studiram i ne mogu da ga govorim slobodna sada, ali odlicno je za vezbanje
jezika. :D Samo nastavite tako drugari i srećno! :)

Поздрав свима. Уистину говорим српски/босански/хвратски, али мој српски није врло добар.
Мећутим надам се да смем вежбати спрски често у овом форуму. Иако рекао бих да мој српски је
веома разумлјиво, али пак такође (и мало значајнија) још га студирам и не могу да га говорим
слободна сада, али одлицно је за везбанје језика. :D Само наставите тако другари и сређно! :)

Edited by Spolszczyc on 26 March 2013 at 3:25am

1 person has voted this message useful



nikolic993
Diglot
Senior Member
Yugoslavia
Joined 3566 days ago

106 posts - 205 votes 
Speaks: Serbian*, English
Studies: Italian, Mandarin, Romanian, Persian

 
 Message 37 of 48
03 February 2015 at 2:31pm | IP Logged 
Šta se radi ljudi? Vidim niko ništa nije pisao u ovom thread-u već skoro 2 godine. Da li je neko raspoložen za ćaskanje ili čisto za vežbanje jezika? :)

Edited by nikolic993 on 03 February 2015 at 2:31pm

1 person has voted this message useful



ellasevia
Super Polyglot
Winner TAC 2011
Senior Member
Germany
Joined 5928 days ago

2150 posts - 3229 votes 
Speaks: English*, German, Croatian, Greek, French, Spanish, Russian, Swedish, Portuguese, Turkish, Italian
Studies: Catalan, Persian, Mandarin, Japanese, Romanian, Ukrainian

 
 Message 38 of 48
03 February 2015 at 7:03pm | IP Logged 
Ne znam koliko nas je koji znamo hrvatski/srpski i smo još aktivni na forumu, ali svejedno, ja bih razgovarao s tobom! Već je predugo da ne pričam hrvatski svaki dan, i baš mi fali vježbe. Jedino što radim ovih dana vezano sa hrvatskime je pisati poruke na Fejsu nekim prijaltejima u Hrvatskoj tu i tamo, ali naravno da nije to dovoljno. Nadam se da ću moći vratiti se u Hrvatsku krajem ovog ljeta, ali ne znam još da li ću stići do tamo. Smatram Hrvatsku kao svoj drugi dom, i neću nikako da zaboravim ovaj jezik!!
1 person has voted this message useful



Radioclare
Triglot
Senior Member
United Kingdom
timeofftakeoff.com
Joined 4369 days ago

689 posts - 1119 votes 
Speaks: English*, German, Esperanto
Studies: Croatian, Serbian, Macedonian

 
 Message 39 of 48
03 February 2015 at 11:41pm | IP Logged 
Nisam znala da ovaj thread postoji, ali mi se čini kao dobra ideja :) Učim hrvatski već
tri godine, ali još ne mogu nešto pisati bez grešaka i moram vježbati.

Nadam se i ja da ću moći ići u Hrvatsku ovog ljeta, ali ne znam da li ću imati dovoljno
novca za let. Prošle godine je cijena avionskih karata bila preskupa za mene. Mislim da
je zbog toga da mnogi Englezi sada znaju da je Hrvatksa odlična zemlja za odmor. Konačno
sam odustala i umjesto Hrvatske sam putovala u Makedoniju i Srbiju. Obje zemlje su
lijepe, ali mi fali more.
1 person has voted this message useful



nikolic993
Diglot
Senior Member
Yugoslavia
Joined 3566 days ago

106 posts - 205 votes 
Speaks: Serbian*, English
Studies: Italian, Mandarin, Romanian, Persian

 
 Message 40 of 48
04 February 2015 at 1:39am | IP Logged 
ellasevia wrote:
Ne znam koliko nas je koji znamo hrvatski/srpski i smo još aktivni na forumu, ali svejedno, ja bih razgovarao s tobom! Već je predugo da ne pričam hrvatski svaki dan, i baš mi fali vježbe. Jedino što radim ovih dana vezano sa hrvatskime je pisati poruke na Fejsu nekim prijaltejima u Hrvatskoj tu i tamo, ali naravno da nije to dovoljno. Nadam se da ću moći vratiti se u Hrvatsku krajem ovog ljeta, ali ne znam još da li ću stići do tamo. Smatram Hrvatsku kao svoj drugi dom, i neću nikako da zaboravim ovaj jezik!!

Gde živiš sad? Zašto ne slušaš vesti, muziku, ili neke podcast-ove, čisto da ostaneš u kontaktu sa jezikom?

Radioclare wrote:
Nisam znala da ovaj thread postoji, ali mi se čini kao dobra ideja :) Učim hrvatski već
tri godine, ali još ne mogu nešto pisati bez grešaka i moram vježbati.

Nadam se i ja da ću moći ići u Hrvatsku ovog ljeta, ali ne znam da li ću imati dovoljno
novca za let. Prošle godine je cijena avionskih karata bila preskupa za mene. Mislim da
je zbog toga da mnogi Englezi sada znaju da je Hrvatksa odlična zemlja za odmor. Konačno
sam odustala i umjesto Hrvatske sam putovala u Makedoniju i Srbiju. Obje zemlje su
lijepe, ali mi fali more.
Hm, nisam znao da je avionska karta iz Engleske za Hrvatsku toliko skupa. Hrvatska ima baš lepo more, ali mnogi umesto nje idu u Crnu Goru zato što uspeju da pronađu jeftinije aranžmane. Ja sam bio u Budvi pre nekoliko godina i stvarno sam se lepo proveo. Najviše su mi se dopali Stari Grad i ostrvo Sveti Nikola.


1 person has voted this message useful



This discussion contains 48 messages over 6 pages: << Prev 1 2 3 46  Next >>


Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum


This page was generated in 0.3438 seconds.


DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.